Korekce kožních cévních defektů – rozšířené cévky, oheň

Cévní kožní defekty jsou nejčastěji tvořeny nahromaděním rozšířených cév. Patří sem cévky na obličeji, dolních končetinách – tzv. metličkové varixy, různé typy hemangiomů, pavoučkové žilky, ložiska ohně atd. Korekce těchto projevů lasery v řadě případů nahrazuje starší léčebné metody jako byla elektrokoagulace jehlou , ošetřování ohně izotopy apod. Léčba cévním laserem Nd:YAG 1064nm je rychlá, jednoduchá a kromě přechodného zduření ošetřeného místa ve většině případů pro pacienta zcela bez následků. U tohoto typu laseru se po ošetření nesetkáváme ani s tzv. purpurou, což je přechodný výskyt „modřinek“ v ošetřených partiích, popisovaný u ošetření tzv. barvivovými dye lasery. Pacient se po ošetření ihned vrací do zaměstnání, pouze v případech ošetření velkých ploch (cévky na celém obličeji nebo velká ložiska ohně), je lépe doma pokračovat v chlazení ošetřené pokožky.

K nejvděčnějším ošetřením patří rozšířené cévky na obličeji, zejména na tvářích, kde často stačí l-2 ošetření, resistentnější bývá ošetření cévek na nose. Většina drobných cévek mizí okamžitě po ošetření, pokud některé přetrvávají následuje druhé ošetření, které by mělo být provedeno po 2 měsících.

Léčba metličkových varixů na dolních končetinách by vždy měla začít přístrojovým flebologickým vyšetřením u příslušného specialisty, poté následuje ev. chirurgická léčba větších varixů – jsou-li přítomny, pak základní terapie, kterou je sklerotizace a teprve nakonec provádíme laseroterapii. Ta je rezervována k léčbě těch nejmenších povrchně uložených metliček, jejichž průměr je tak malý, že je nelze sklerotizovat. Laserová léčba tedy v žádném případě nenahrazuje, ale doplňuje sklerotizační terapii.

Na kožním povrchu se často setkáváme s výskytem tzv. senilních hemangiomků. Jedná se o různě sytě červeně zbarvené tečky, které se postupně zvětšují do podoby červenofialových bradavičnatých výrůstků. Mohou se vyskytovat ojediněle nebo v počtu až mnoha desítek projevů. K jejich odstranění laserem stačí obvykle několik tisícin sekundy. Stejně jednoduše se odstraňují tzv. pavoučkové cévky.

Využití cévních laserů je velmi široké. Používají se dále např. při korekci jizev, kdy lze docílit úpravu vzhledu jizvy, při léčbě růžovky k odstranění rozšířených cévek atd. Ošetření kožních cévních defektů patří k nejvíce vyhledávaným laserovým zákrokům a při správné volbě techniky, dodržení zásad léčby ze strany lékaře a pozákrokové péče ze strany pacienta přináší jednoduché a rychlé řešení mnoha chronických kožních problémů.

Ceny zákroků jsou od 1 500,- Kč v závislosti na velikosti ošetřované plochy.

Ceny zákroků jsou od 1 500,- Kč.

Žernovská 6,
100 00, Praha 10

+420 274 810 488
mimo pracovní dobu záznamník

+420 274 816 578
mimo pracovní dobu záznamník

+420 607 605 774
mobil

E-mail: mlc@bgm.cz

Po: 7:30 – 16:30
Út: 8:00 – 16:30
St: 8:00 – 16:30
Čt: 8:00 – 16:30
Pá: 8:00 – 15:00

Akceptujeme platební karty a benefiční poukázky.